Bóle głowy

   Czujesz go z jednej strony głowy lub przeszywa całą czaszkę? Pojawia się nagle, jest silny i tak samo szybko znika, czy może jest ciągły, uporczywy i nie widać jego końca? W każdym z przypadków musisz koniecznie powiadomić swojego lekarza prowadzącego. Jego przyczyny mogą być bardzo różne włącznie z chorobami uszu, oczu i stanami zapalnymi dróg oddechowych. Pamiętaj, że bardzo niebezpieczne są bóle głowy pojawiające się wraz z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, wtedy natychmiast skonsultuj się z lekarzem. W przypadku tej dokuczliwej bolączki zalecane jest przebywanie na świeżym powietrzu i unikanie zamkniętych i niewietrzonych pomieszczeń. A co do środków farmakologicznych, przed sięgnięciem nawet po te dozwolone dla kobiet w ciąży, skonsultuj się z lekarzem.

Specjalista odpowiada

Boląca pierś

   Odkąd pamietam, boli mnie prawa pierś, gdy ją dotykam. Myślę, że być może od stanika! Byłam już u 4 lekarzy i kazży z nich twierdzi, że wszystko jest w porzadku. Jeśli wszystko jest dobrze, to dlaczego mnie boli?
   Jeżeli przyczyną bólu nie są zmiany organiczne, to znaczy, że ból ma charakter czynnościowy, neuropochodny. Może być spowodowany na przykład skrzywieniem lub innymi zmianami w kręgosłupie. Postępowanie zależy od nasilenia dolegliwości i tego, jak bardzo bóle są uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl