Bóle głowy

   Czujesz go z jednej strony głowy lub przeszywa całą czaszkę? Pojawia się nagle, jest silny i tak samo szybko znika, czy może jest ciągły, uporczywy i nie widać jego końca? W każdym z przypadków musisz koniecznie powiadomić swojego lekarza prowadzącego. Jego przyczyny mogą być bardzo różne włącznie z chorobami uszu, oczu i stanami zapalnymi dróg oddechowych. Pamiętaj, że bardzo niebezpieczne są bóle głowy pojawiające się wraz z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, wtedy natychmiast skonsultuj się z lekarzem. W przypadku tej dokuczliwej bolączki zalecane jest przebywanie na świeżym powietrzu i unikanie zamkniętych i niewietrzonych pomieszczeń. A co do środków farmakologicznych, przed sięgnięciem nawet po te dozwolone dla kobiet w ciąży, skonsultuj się z lekarzem.

Specjalista odpowiada

Brak przerwy w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

   Dzień dobry, mam pytanie o wpływ braku przerwy w zażywaniu tabletek w celu wyeliminowania krwawienia. Słyszałem na ten temat różne opinie np. że brak przerwy powoduje duże huśtawki nastrojów, uciążliwe i długotrwałe plamienia, słyszałem również, iż w zasadzie nie stanie się nic przy braku przerwy. Czy można w jakiś sposób przewidzieć reakcje organizmu? Jaki wpływ ma wiek kobiety oraz czas zażywania tabletek na jej stan w przypadku braku przerwy? Czy zależy to od rodzaju zażywanych tabletek?
   Wpływ preparatów antykoncepcyjnych na zdrowie kobiety jest uzależniony od jej organizmu, po przeprowadzeniu niezbędnych badań pewne reakcje i działanie można przewidzieć. Po badaniu można również zorientować się, jaka będzie tolerancja preparatu. Jednak nie wszystko jest wiadome. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych bez przerwy może spowodować pojawienie się nieregularnych plamień lub krwawień (nie można przewidzieć, czy się pojawią, po jakim czasie i jak długo będą trwały). Najczęściej wiążą się jedynie z uciążliwością dla pacjentki, a nie z jakąś poważną chorobą. Nie zaleca się stosowania preparatu antykoncepcyjnego bez przerw dłużej niż przez 3 cykle. Wystąpienie poważnych powikłań jest uzależnione indywidualnie od stanu zdrowia i stanu hormonalnego kobiety i w niewielkim stopniu jest związane z rodzajem stosowanego preparatu.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl