Bóle głowy

   Czujesz go z jednej strony głowy lub przeszywa całą czaszkę? Pojawia się nagle, jest silny i tak samo szybko znika, czy może jest ciągły, uporczywy i nie widać jego końca? W każdym z przypadków musisz koniecznie powiadomić swojego lekarza prowadzącego. Jego przyczyny mogą być bardzo różne włącznie z chorobami uszu, oczu i stanami zapalnymi dróg oddechowych. Pamiętaj, że bardzo niebezpieczne są bóle głowy pojawiające się wraz z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, wtedy natychmiast skonsultuj się z lekarzem. W przypadku tej dokuczliwej bolączki zalecane jest przebywanie na świeżym powietrzu i unikanie zamkniętych i niewietrzonych pomieszczeń. A co do środków farmakologicznych, przed sięgnięciem nawet po te dozwolone dla kobiet w ciąży, skonsultuj się z lekarzem.

Specjalista odpowiada

Tabletki Diane 35 a wysokie ciśnienie

   Stwierdzono u mnie małą macicę. Po badaniu USG miałam takie wymiary: 31 - 33 - 82 mm. Powiedziano mi, że moja szyjka macicy może nie utrzymać porodu i mogę poronić. Dostałam tabletki Diane 35 na tę przypadłość. Po 2 miesiącach zażywania macica podobno jest rozpulchniona. Mam brać te tabletki około 6 miesięcy do roku. Teraz zjadłam już 6 opakowań. Teraz jestem za granicą. Skończyły mi się te tabletki i poszłam do lekarza ogólnego. Zmierzył mi ciśnienie i powiedział, że nie przepisze mi żadnych tabletek antykoncepcyjnych, bo mam za wysokie ciśnienie. Powiedział też, że one pomagają w chorobach dermatologicznych. Czy w moim przypadku są wskazane i czy te tabletki pozwolą na rozpulchnienie macicy i czy macica będzie większa? Czy jeżeli przestane brać tabletki to ta macica powróci z powrotem do małych rozmiarów? Z moją ginekolog zobaczę się za 1,5 miesiąca i do tego czasu muszę zrobić przymusową przerwę w braniu tabletek. Nie chce mieć problemów z zajściem w ciąże w przyszłości. Bardzo proszę o odpowiedź, jak to jest z tymi tabletkami? Czy dobrze się stało, ze trafiłam do lekarza, który zwrócił uwagę na moje ciśnienie?
   Hormonalne preparaty antykoncepcyjne mogą spowodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Jest to powikłanie i zawsze w takich przypadkach należy rozważyć celowość ich stosowania. Diane 35 jest lekiem, ale ma działanie antykoncepcyjne. Podawany jest wtedy, gdy są ku temu wskazania. Radzę spokojnie poczekać na wizytę u ginekologa leczącego Panią. A tak naprawdę, to przecież nie wiadomo, co może wydarzyć się w przyszłości.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl