Bóle głowy

   Czujesz go z jednej strony głowy lub przeszywa całą czaszkę? Pojawia się nagle, jest silny i tak samo szybko znika, czy może jest ciągły, uporczywy i nie widać jego końca? W każdym z przypadków musisz koniecznie powiadomić swojego lekarza prowadzącego. Jego przyczyny mogą być bardzo różne włącznie z chorobami uszu, oczu i stanami zapalnymi dróg oddechowych. Pamiętaj, że bardzo niebezpieczne są bóle głowy pojawiające się wraz z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, wtedy natychmiast skonsultuj się z lekarzem. W przypadku tej dokuczliwej bolączki zalecane jest przebywanie na świeżym powietrzu i unikanie zamkniętych i niewietrzonych pomieszczeń. A co do środków farmakologicznych, przed sięgnięciem nawet po te dozwolone dla kobiet w ciąży, skonsultuj się z lekarzem.

Specjalista odpowiada

Wklęsłe piersi

   Witam jestem w ciąży 4. miesiąc i mam pewien problem. Moje sutki nie są normalne, są wklęsłe, nie mogę ich "wyciągnąć". Bardzo chciałabym po urodzeniu karmić piersią, jednak nie wiem, czy będzie to możliwe. Co mam robić?
   Wklęsłe brodawki sutkowe nie są przeszkodą w karmieniu piersią. Być może dziecko samo sobie poradzi. Jeżeli nie, to w aptekach są specjalne kapturki ułatwiające karmienie. Proszę się nie martwić, po porodzie w karmieniu na pewno pomogą Pani położne, doświadczone osoby, które ocenią co należy zrobić, żeby mogła Pani karmić swoje dziecko.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl