Bóle głowy

   Czujesz go z jednej strony głowy lub przeszywa całą czaszkę? Pojawia się nagle, jest silny i tak samo szybko znika, czy może jest ciągły, uporczywy i nie widać jego końca? W każdym z przypadków musisz koniecznie powiadomić swojego lekarza prowadzącego. Jego przyczyny mogą być bardzo różne włącznie z chorobami uszu, oczu i stanami zapalnymi dróg oddechowych. Pamiętaj, że bardzo niebezpieczne są bóle głowy pojawiające się wraz z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, wtedy natychmiast skonsultuj się z lekarzem. W przypadku tej dokuczliwej bolączki zalecane jest przebywanie na świeżym powietrzu i unikanie zamkniętych i niewietrzonych pomieszczeń. A co do środków farmakologicznych, przed sięgnięciem nawet po te dozwolone dla kobiet w ciąży, skonsultuj się z lekarzem.

Specjalista odpowiada

Czy długotrwałe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych szkodzi?

   Mam 23 lata i od trzech lat w celu antykoncepcji stosuje tabletki Novynette. Czy mimo tego, że czuję się bardzo dobrze powinnam zrobić przerwę? Czy długotrwałe przyjmowanie tabletek może mieć wpływ na zajście w ciąże lub zdrowie dziecka?
   Nie. Obecnie stosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie wymaga robienia przerw. Nie ma również wpływu na zdrowie dziecka. Po odstawieniu tabletek hormonalnych przez kilka cykli może nie być owulacji. Należy więc, jeśli planuje się zajście w ciążę, kilka miesięcy wcześniej przerwać antykoncepcję.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl