Skurcze w ciąży

   Budzisz się w środku nocy z bolesnym skurczem łydki lub stopy? Czujesz jak palce u nogi samoistnie się podwijają? Takie skurcze mogą Ci się zdarzać też z samego rana, jeszcze zanim wstaniesz z łóżka. Jest to typowe dla ciąży zaawansowanej i świadczy najczęściej o niedoborze magnezu, wapnia, potasu, i może być też sygnałem nadmiaru fosforu w organizmie. Podczas pojawiającego się skurczu możesz tylko przeczekać nasilający się silny ból, który zaraz minie lub spróbować energicznie rozmasować ognisko bólu. Koniecznie poinformuj lekarza o dręczących Cię bolesnych spięciach mięśni. Jeśli uzna on za konieczne, zaleci Ci przyjmowanie odpowiednich środków witaminowych lub magnezu w tabletkach. Staraj się w ciągu dnia poleżeć z nogami lekko uniesionymi do góry, najlepiej opartymi na poduszce lub zagłówku. A także zwróć uwagę czy w Twoim jadłospisie znajduje się odpowiednia ilość przetworów mlecznych i suszonych owoców.

Specjalista odpowiada

Tabletki Diane 35 a wysokie ciśnienie

   Stwierdzono u mnie małą macicę. Po badaniu USG miałam takie wymiary: 31 - 33 - 82 mm. Powiedziano mi, że moja szyjka macicy może nie utrzymać porodu i mogę poronić. Dostałam tabletki Diane 35 na tę przypadłość. Po 2 miesiącach zażywania macica podobno jest rozpulchniona. Mam brać te tabletki około 6 miesięcy do roku. Teraz zjadłam już 6 opakowań. Teraz jestem za granicą. Skończyły mi się te tabletki i poszłam do lekarza ogólnego. Zmierzył mi ciśnienie i powiedział, że nie przepisze mi żadnych tabletek antykoncepcyjnych, bo mam za wysokie ciśnienie. Powiedział też, że one pomagają w chorobach dermatologicznych. Czy w moim przypadku są wskazane i czy te tabletki pozwolą na rozpulchnienie macicy i czy macica będzie większa? Czy jeżeli przestane brać tabletki to ta macica powróci z powrotem do małych rozmiarów? Z moją ginekolog zobaczę się za 1,5 miesiąca i do tego czasu muszę zrobić przymusową przerwę w braniu tabletek. Nie chce mieć problemów z zajściem w ciąże w przyszłości. Bardzo proszę o odpowiedź, jak to jest z tymi tabletkami? Czy dobrze się stało, ze trafiłam do lekarza, który zwrócił uwagę na moje ciśnienie?
   Hormonalne preparaty antykoncepcyjne mogą spowodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Jest to powikłanie i zawsze w takich przypadkach należy rozważyć celowość ich stosowania. Diane 35 jest lekiem, ale ma działanie antykoncepcyjne. Podawany jest wtedy, gdy są ku temu wskazania. Radzę spokojnie poczekać na wizytę u ginekologa leczącego Panią. A tak naprawdę, to przecież nie wiadomo, co może wydarzyć się w przyszłości.


 



Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl