Żylaki w ciąży

   Twoje nogi są szczególnie obciążone w okresie ciąży. Muszą dźwigać dużo większy, niż do tej pory ciężar ciała. Przez zmiany hormonalne ścianki naczyń krwionośnych są osłabione, a dużych rozmiarów macica uciskając na miednicę utrudnia dopływ krwi do nóg. Aby zapobiegać powstawaniu żylaków nie przemęczaj swoich nóg. Nie stój długo lub nie siedź w jednej i tej samej pozycji. Nie krzyżuj nóg, to utrudnia przepływ krwi. Kontroluj stan masy ciała. Odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, to poprawia krążenie w nogach i dbaj o codzienną, nawet minimalną gimnastykę. Jeśli żylaki są bardzo widoczne i sprawiają Ci ból, koniecznie musi wiedzieć o tym lekarz. Zaleci odpowiednie leczenie.

Specjalista odpowiada

Bolesność piersi

   Witam, moim problemem jest od 3 - 4 cyklów dosyć uciążliwa bolesność piersi, są takie opuchnięte i bolesne w dotyku - zaczyna się ok 1,5 tygodnia przed miesiączką. Mam 22 lata - nie zażywam tabletek - zażywałam rok, ale przestałam w maju 2006. Przed zażywaniem też bolały czasem ,ale delikatnie, nigdy aż tak. Cykle mam regularne co 27 dni - i poza tym żadnych objawów. Prosze o radę - czy powinnam się niepokoić? Bardzo proszę o odpowiedż i z góry dziękuję pozdrawiam Iza :)
   Bóle sutków w II fazie cyklu są fizjologią. Jeżeli jednak dolegliwości są uciążliwe, radzę skonsultować się z lekarzem, na pewno Pani pomoże i powie co trzeba zrobić, aby dolegliwości nie były tak uciążliwe.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl