Żylaki w ciąży

   Twoje nogi są szczególnie obciążone w okresie ciąży. Muszą dźwigać dużo większy, niż do tej pory ciężar ciała. Przez zmiany hormonalne ścianki naczyń krwionośnych są osłabione, a dużych rozmiarów macica uciskając na miednicę utrudnia dopływ krwi do nóg. Aby zapobiegać powstawaniu żylaków nie przemęczaj swoich nóg. Nie stój długo lub nie siedź w jednej i tej samej pozycji. Nie krzyżuj nóg, to utrudnia przepływ krwi. Kontroluj stan masy ciała. Odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, to poprawia krążenie w nogach i dbaj o codzienną, nawet minimalną gimnastykę. Jeśli żylaki są bardzo widoczne i sprawiają Ci ból, koniecznie musi wiedzieć o tym lekarz. Zaleci odpowiednie leczenie.

Specjalista odpowiada

Wizyta z narzeczonym u ginekologa

   Byłam już kilka razy sama u ginekologa na badaniu kontrolnym, ale odkąd mam chłopaka, wolałabym chodzic z nim, ponieważ czułabym się pewniej i ktoś zawsze mógłby nieco odwrócic moją uwagę, bo to badanie mnie bardzo stresuje. Mój narzeczony nie ma nic przeciwko temu. Przed kolejną wizytą myślałam, że będzie to możliwe, ponieważ mam prawo żeby mi towarzyszyła bliska osoba, w końcu to nie jest operacja. Gdy już byliśmy u lekarza, on powiedział nam, że narzeczony musi ć, czy mój narzeczony ma prawo być przy mnie podczas badania, czy lekarz może wyprosić go z gabinetu?
   Lekarz prawdopodobnie nie chciał, aby narzeczony był przy badaniu, żeby Pani nie krępować. Jeśli Wyraźnie Pani powie, że życzy sobie obecności narzeczonego podczas badania, to lekarz się zgodzi.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl