Żylaki w ciąży

   Twoje nogi są szczególnie obciążone w okresie ciąży. Muszą dźwigać dużo większy, niż do tej pory ciężar ciała. Przez zmiany hormonalne ścianki naczyń krwionośnych są osłabione, a dużych rozmiarów macica uciskając na miednicę utrudnia dopływ krwi do nóg. Aby zapobiegać powstawaniu żylaków nie przemęczaj swoich nóg. Nie stój długo lub nie siedź w jednej i tej samej pozycji. Nie krzyżuj nóg, to utrudnia przepływ krwi. Kontroluj stan masy ciała. Odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, to poprawia krążenie w nogach i dbaj o codzienną, nawet minimalną gimnastykę. Jeśli żylaki są bardzo widoczne i sprawiają Ci ból, koniecznie musi wiedzieć o tym lekarz. Zaleci odpowiednie leczenie.

Specjalista odpowiada

Półpasiec w ciąży

   Zanim jeszcze zorientowałam się, że jestem w ciąży, chorowałam na półpaśca. Mógł to być jakiś tydzień - dwa od zapłodnienia. Brałam Heviran. Czy sama choroba jak i lek mógł zaszkodzić dziecku?
   Wirus wywołujący półpaścca ma powinowactwo do nerwów unerwiających skórę i nie przedostaje się do krwi, nie ma więc wpływu na przebieg ciąży. Heviran należy do grupy leków, które nie zostały przebadane pod kątem wpływu na ciążę u ludzi i z tego powodu nie powinien być stosowany w ciąży. Czyli nie wiadomo, jaki jest wpływ Heviranu na wewnątrzmaciczny rozwój dziecka.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl