Wzdęcia

   Typowe dla okresu ciąży, raczej trudne do uniknięcia. Z powodu zmian hormonalnych Twojego organizmu spowolnione zostają procesy trawienne. Przez co perystaltyka jelit nie działa tak jak dotychczas. Teraz musisz uważać na dietę, jaką stosujesz, bo to od niej zależeć będzie czy wzdęcia będą Ci dokuczać okazjonalnie czy też przez cały okres ciąży. Unikaj potraw ciężkostrawnych, napojów gazowanych i produktów wzdymających. Zadbaj, aby w Twoim menu znalazło się miejsce dla kefirów i jogurtów.

Specjalista odpowiada

Chcę mieć dziecko

   Serdecznie witam, Od roku regularnie zażywam kwas foliowy, ponieważ z mężem staramy się o dziecko. Zaczęliśmy w październiku zeszłego roku. Do tej pory nie doszło do zapłodnienia, pomimo że wiemy, kiedy mam dni płodne. Czy to prawda, że jak za bardzo się chce mieć dziecko, to nie wychodzi? I czy to prawda, że nie można współżyć zbyt często?
   To wszystko, o co Pani pyta, jest prawdą. Przed dniami płodnymi dobrze jest zachować kilkudniową abstynencję. W okresie płodnym wystarczy współżyć co drugi dzień. 7 miesięcy starań to bardzo krótko. Trzeba jeszcze trochę poczekać. Gdyby jednak nie zaszła Pani w ciążę, to należy zgłosić się do lekarza, najlepiej specjalizującego się w leczeniu niepłodności.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl