Wzdęcia

   Typowe dla okresu ciąży, raczej trudne do uniknięcia. Z powodu zmian hormonalnych Twojego organizmu spowolnione zostają procesy trawienne. Przez co perystaltyka jelit nie działa tak jak dotychczas. Teraz musisz uważać na dietę, jaką stosujesz, bo to od niej zależeć będzie czy wzdęcia będą Ci dokuczać okazjonalnie czy też przez cały okres ciąży. Unikaj potraw ciężkostrawnych, napojów gazowanych i produktów wzdymających. Zadbaj, aby w Twoim menu znalazło się miejsce dla kefirów i jogurtów.

Specjalista odpowiada

Zastosowanie metody objawowej w okresie klimakterium

   Mam 44lata. Od 1,5 roku mam skrócone cykle miesiączkowe. W czasie trwającego 22 lata małżeństwa sterowaliśmy wraz z mężem naszą płodnością wg. metody objawowej Billingsa. Mamy 1 dziecko, bo tak zaplanowaliśmy. Jednak w obecnej sytuacji, tj.zmian hormonalnych jestem zdezorientowana. Nie wiem, czy mogę tej metodzie nadal ufać?
   Metoda Billingsa oparta jest o obserwacje śluzu szyjkowego, a więc jeżeli są zaburzenia hormonalne to może w ogóle nie być śluzu płodnego lub pojawiać się może w różnych dniach cyklu. Zasady, które Pani zna nie zmieniają się. Na marginiesie warto może zaznaczyć, że jak są zaburzenia hormonalne to trudno jest zajść w ciążę.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl