Wzdęcia

   Typowe dla okresu ciąży, raczej trudne do uniknięcia. Z powodu zmian hormonalnych Twojego organizmu spowolnione zostają procesy trawienne. Przez co perystaltyka jelit nie działa tak jak dotychczas. Teraz musisz uważać na dietę, jaką stosujesz, bo to od niej zależeć będzie czy wzdęcia będą Ci dokuczać okazjonalnie czy też przez cały okres ciąży. Unikaj potraw ciężkostrawnych, napojów gazowanych i produktów wzdymających. Zadbaj, aby w Twoim menu znalazło się miejsce dla kefirów i jogurtów.

Specjalista odpowiada

W którym tygodniu ciąży usg?

   Witam, mój ginekolog zalecił mi zrobić usg między 12-14 tygodniem ciąży. Obecnie jestem w 15 tygodniu. Czy mogę jeszcze to badanie wykonać i w jakim celu się je robi? Pozdrawiam Danusia
   Badanie ultrasonograficzne wykonuje się pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży, ponieważ w tym okresie ciąży widać dokładnie, jak zbudowany jest płód, można dokonać wstępnej oceny, czy nie ma podejrzenia wad rozwojowych i ocenić przezierność fałdu karkowego dla oceny, czy nie ma podejrzenia w kierunku zespołu Downa lub innych wad genetycznych płodu. W 15 tygodniu ciąży można ocenić wielkość płodu, natomiast ocena powyżej opisanych nieprawidłowości może nie być możliwa.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl