Wzdęcia

   Typowe dla okresu ciąży, raczej trudne do uniknięcia. Z powodu zmian hormonalnych Twojego organizmu spowolnione zostają procesy trawienne. Przez co perystaltyka jelit nie działa tak jak dotychczas. Teraz musisz uważać na dietę, jaką stosujesz, bo to od niej zależeć będzie czy wzdęcia będą Ci dokuczać okazjonalnie czy też przez cały okres ciąży. Unikaj potraw ciężkostrawnych, napojów gazowanych i produktów wzdymających. Zadbaj, aby w Twoim menu znalazło się miejsce dla kefirów i jogurtów.

Specjalista odpowiada

Torbiel jajnika

    Co to jest leczenie zachowawcze - czy to leczenie hormonami. Czy to nie zaszkodzi mojemu zdrowiu i czy nie ma innych sposobow na wyleczenie torbieli jak hormony?
   Leczenie zachowawcze to leczenie za pomocą leków, a nie operacji. Torbiele leczy się lekami hormonalnymi i operacyjnie. Torbiel może ulec zakażeniu, pęknąć, skręcić się, ulec zezłośliwieniu, powiększyć się do olbrzymich rozmiarów i dawać dolegliwości bólowe oraz uciskowe, może też być przyczyną powstawania zrostów. Jak z tego wynika, prawdziwy uszczerbek dla zdrowia jest wtedy, gdy nie leczy się torbieli. Jednak leczenie zachowawcze torbieli nie jest przymusowe. Decyzja należy do Pani.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl