Wzdęcia

   Typowe dla okresu ciąży, raczej trudne do uniknięcia. Z powodu zmian hormonalnych Twojego organizmu spowolnione zostają procesy trawienne. Przez co perystaltyka jelit nie działa tak jak dotychczas. Teraz musisz uważać na dietę, jaką stosujesz, bo to od niej zależeć będzie czy wzdęcia będą Ci dokuczać okazjonalnie czy też przez cały okres ciąży. Unikaj potraw ciężkostrawnych, napojów gazowanych i produktów wzdymających. Zadbaj, aby w Twoim menu znalazło się miejsce dla kefirów i jogurtów.

Specjalista odpowiada

Nadżerka a ciąża

   Dzień dobry, Czy wypalanie nadżerki przed urodzeniem pierwszego dziecka może utrudniać zajście w ciążę lub stwarzać jakieś komplikacje w trakcie ciąży i przy porodzie?
   Na pytanie nie można dać jednoznacznej odpowiedzi. Po elektrokoagulacji nadżerki bywa różnie, czasami łatwiej, a czasami trudniej jest zajść w ciążę. Podobnie jest z komplikacjami. Obecność nadżerki stwarza większe ryzyko wystąpienia krwawień i stanów zapalnych, z drugiej jednak strony elektrokoagulacja może spowodować powstanie blizn i kłopoty z rozwieraniem się szyjki macicy podczas porodu.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl