Wzdęcia

   Typowe dla okresu ciąży, raczej trudne do uniknięcia. Z powodu zmian hormonalnych Twojego organizmu spowolnione zostają procesy trawienne. Przez co perystaltyka jelit nie działa tak jak dotychczas. Teraz musisz uważać na dietę, jaką stosujesz, bo to od niej zależeć będzie czy wzdęcia będą Ci dokuczać okazjonalnie czy też przez cały okres ciąży. Unikaj potraw ciężkostrawnych, napojów gazowanych i produktów wzdymających. Zadbaj, aby w Twoim menu znalazło się miejsce dla kefirów i jogurtów.

Specjalista odpowiada

Brak prawego jajnika

   Stwierdzono u mnie torbiel prawego jajnika. W trakcie operacji został usuniety także i jajnik, pozostał mi lewy. Moja gospodarka hormonalna jest zubożona. W jaki sposób można kontrolować jej poziom? Jakie badania i jak często trzeba wykonywać? Czy można wspomóc organizm dietą, suplementami, lekami?
   Po wycięciu jednego jajnika jego funkcję przejmuje drugi jajnik. Stężenia hormonów nie zmieniają się i w związku z tym nie trzeba kontrolować ich poziomów. Najlepszym dowodem na ten stan są prawidłowo rozwijające się ciąże u kobiet z jednym jajnikiem. Nie ma wskazań po operacji wycięcia jajnika do stosowania jakichkolwiek leków. Leki zaleca się jedynie w przypadku, gdy należy leczyć chorobę z powodu której przeprowadzono operację.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl