Wzdęcia

   Typowe dla okresu ciąży, raczej trudne do uniknięcia. Z powodu zmian hormonalnych Twojego organizmu spowolnione zostają procesy trawienne. Przez co perystaltyka jelit nie działa tak jak dotychczas. Teraz musisz uważać na dietę, jaką stosujesz, bo to od niej zależeć będzie czy wzdęcia będą Ci dokuczać okazjonalnie czy też przez cały okres ciąży. Unikaj potraw ciężkostrawnych, napojów gazowanych i produktów wzdymających. Zadbaj, aby w Twoim menu znalazło się miejsce dla kefirów i jogurtów.

Specjalista odpowiada

Niedrożny jajowód

   Mam stwierdzony niezdrożny lewy jaowód. 3 razy miałam robione tzw. wlewki mające na celu uzdrożnienie zatkanego jajowodu. Jaka jest skuteczność takich zabiegów i po jakim czasie po wlewkach jajnik może zacząć normalnie funkcjonować? Mam do tego mieśniaka, tyłozgięcie macicy, wysoki poziom PRl i od 3 lat bezskutecznie próbuję zajść w ciążę. Dziekuję za odpowiedz
   1. Skuteczność wykonywania wlewek do jajowodu w przypadku jednego jajowodu niedrożnego a drugiego drożnego jest niewielka. 2. Funkcje jajnika (wydzielanie hormonów oraz wzrost pęcherzyka, dojrzewanie komórki jajowej i owulacja) są niezależne od wykonywania wlewek. 3. W sprawie pozostałych Pani problemów radzę skonsultować się z ginekologiem specjalizującym się w leczeniu niepłodności.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl