Wzdęcia

   Typowe dla okresu ciąży, raczej trudne do uniknięcia. Z powodu zmian hormonalnych Twojego organizmu spowolnione zostają procesy trawienne. Przez co perystaltyka jelit nie działa tak jak dotychczas. Teraz musisz uważać na dietę, jaką stosujesz, bo to od niej zależeć będzie czy wzdęcia będą Ci dokuczać okazjonalnie czy też przez cały okres ciąży. Unikaj potraw ciężkostrawnych, napojów gazowanych i produktów wzdymających. Zadbaj, aby w Twoim menu znalazło się miejsce dla kefirów i jogurtów.

Specjalista odpowiada

znieczulenie przy leczeniu zębów

   około dwóch tygodni od zajścia w ciąże rozpoczęłam leczenie zębów. W gabinecie otrzymałam informację iż znieczulenie nie ma wpływu na rozwój ciąży. Ostatnio przeczytałam , że jednak ma. Bardzo proszę o informację jak to jest. W tej chwili jestem w ósmym tygodniu i wzięłam już pięć znieczuleń. Jest to moja pierwsza ciąża Bardzo dziękuję za odpowiedź
   Wpływ znieczulenia miejscowego stosowanego przy leczeniu zębów zależny jest od tego jaki lek jest stosowany, w jakiej dawce oraz od wielkości ciąży. Nie sądzę, żeby stomatolog stosował leki, które miałyby zaszkodzić rozwojowi ciąży. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, to należy je wyjaśniać z lekarzem prowadzącym znieczulenie. Może też Pani leczyć zęby bez znieczulenia miejscowego.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl