Hemoroidy

   Masz problemy z siadaniem i czujesz kłucie w okolicy odbytu? A w pracy większość czasu siedzisz? Z powodu nękających Cie zaparć, pojawiają się hemoroidy, które oprócz bolesności sprawiają Ci problemy przy każdym wypróżnianiu. W tym wypadku możesz zastosować tylko i wyłącznie nasiadówki z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. Jeśli hemoroidy nie znikają, a wręcz przeciwnie sprawiają Ci coraz większy ból, krwawią lub swędzą koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem, który zaleci Ci stosowanie odpowiedniego środka. Nie sięgaj samodzielnie po żadne łatwo dostępne bez recepty maści i czopki.

Specjalista odpowiada

Ćwiczenia pochwy a nacinanie krocza

   Chciałabym się dowiedzieć, jakie ćwiczenia mogę wykonywać, aby uniknąć nacinania krocza podczas porodu. Czy podczas znieczulenia ZOP można uniknąć nacinania krocza?
   Nacinanie krocza jest zależne od przebiegu porodu i stosowane jest, aby zapobiec jego pęknięciu. Pękaniu ścian pochwy i mięśni sprzyjają stany zapalne, trzeba więc sprawdzić, czy jest stan zapalny i ewentualnie przeprowadzić stosowane leczenie. Dobrze jest nauczyć się świadomie rozluźniać mięśnie krocza. Radzę również poinformować położną obecną przy porodzie, jakie ma Pani życzenie odnośnie nacinania krocza (jest to ważne również ze względu na nieco inne prowadzenie II okresu porodu) i zaufać jej, że krocze będzie nacięte jedynie wtedy, gdy będzie taka potrzeba, gdy będzie to korzystniejsze dla Pani i dziecka. Znieczulenie zewnątrzoponowe nie ma wpływu na potrzebę lub nie nacinania krocza.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl