Hemoroidy

   Masz problemy z siadaniem i czujesz kłucie w okolicy odbytu? A w pracy większość czasu siedzisz? Z powodu nękających Cie zaparć, pojawiają się hemoroidy, które oprócz bolesności sprawiają Ci problemy przy każdym wypróżnianiu. W tym wypadku możesz zastosować tylko i wyłącznie nasiadówki z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. Jeśli hemoroidy nie znikają, a wręcz przeciwnie sprawiają Ci coraz większy ból, krwawią lub swędzą koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem, który zaleci Ci stosowanie odpowiedniego środka. Nie sięgaj samodzielnie po żadne łatwo dostępne bez recepty maści i czopki.

Specjalista odpowiada

Cholestaza ciążowa w drugiej ciąży

   Jestem w ciąży i jest to moja druga ciąża. W pierwszej stwierdzono u mnie cholestazę ciążową. Miała ona wpływ na przyśpieszony (35 tydzień) poród przez cesarskie cięcie (odeszły wody, a brak było rozwarcia). Na szczęście synek urodził się zdrowy. Chciałam sie dowiedzieć, jakim zagrożeniem dla tej ciąży jest ta choroba? Czy ryzyko dla płodu jest większe?
   Wewnątrzwątrobowa cholestaza ciężarnych jest schorzeniem uwarunkowanym genetycznie. Ma skłonność do nawrotów. Ujawnia się najczęściej w ciąży oraz podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. W każdej kolejnej ciąży jej przebieg może być cięższy i może ujawniać się wcześniej. Najgroźniejszym powikłaniem ciąży jest zagrażająca zamartwica wewnątrzmaciczna płodu i dlatego ciąża u kobiety z cholestazą jest ciążą wysokiego ryzyka i wymaga troskliwej opieki lekarza.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl