Hemoroidy

   Masz problemy z siadaniem i czujesz kłucie w okolicy odbytu? A w pracy większość czasu siedzisz? Z powodu nękających Cie zaparć, pojawiają się hemoroidy, które oprócz bolesności sprawiają Ci problemy przy każdym wypróżnianiu. W tym wypadku możesz zastosować tylko i wyłącznie nasiadówki z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. Jeśli hemoroidy nie znikają, a wręcz przeciwnie sprawiają Ci coraz większy ból, krwawią lub swędzą koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem, który zaleci Ci stosowanie odpowiedniego środka. Nie sięgaj samodzielnie po żadne łatwo dostępne bez recepty maści i czopki.

Specjalista odpowiada

Niedoczynność przysadki mózgowej a niepłodność

   U męża stwierdzono niepłodność ze względu na niedoczynność przysadki mózgowej. Czy to znaczy że jest upośledzony umysłowo? Zlecono zrobienie kariotypu. W jakim celu jest to robione?
   Niedoczynność przysadki mózgowej jest schorzeniem polegającym na niedostatecznym wydzielaniu przez nią hormonów. Może być pierwotna, gdy choroba dotyczy samej przysadki, lub wtórna, związana z niewydolnością ośrodka nadrzędnego - podwzgórza. Przysadka mózgowa wydziela hormony, które stymulują inne gruczoły, takie jak tarczyca, jadra, nadnercza, do produkcji hormonów. Rozpoznanie niedoczynności przysadki wymaga przeprowadzenia szczegółowych badań diagnostycznych i odpowiedniego leczenia hormonalnego, mającego na celu dostarczenie tych hormonów, które są produkowane w zbyt małej ilości. Niedoczynność może być uwarunkowana genetycznie (stąd zalecenie wykonania badań genetycznych), może też być wynikiem zniszczenie przysadki przez proces chorobowy (wykonuje się rezonans magnetyczny lub tomografie komputerową w celu zobrazowania przysadki i ewentualnych zmian w jej obrębie). Niedoczynność przysadki nie ma nic wspólnego z upośledzeniem umysłowym.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl