Hemoroidy

   Masz problemy z siadaniem i czujesz kłucie w okolicy odbytu? A w pracy większość czasu siedzisz? Z powodu nękających Cie zaparć, pojawiają się hemoroidy, które oprócz bolesności sprawiają Ci problemy przy każdym wypróżnianiu. W tym wypadku możesz zastosować tylko i wyłącznie nasiadówki z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. Jeśli hemoroidy nie znikają, a wręcz przeciwnie sprawiają Ci coraz większy ból, krwawią lub swędzą koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem, który zaleci Ci stosowanie odpowiedniego środka. Nie sięgaj samodzielnie po żadne łatwo dostępne bez recepty maści i czopki.

Specjalista odpowiada

Poziom prolaktyny a antykoncepcja

   Czy badanie poziomu prolaktyny jest konieczne przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek hormonalnych? Obawiam się, że jeśli go nie sprawdzę, a będę brać tabletki mogę mieć później problemy z zajściem w ciążę. Byłam u ginekologa, zbadał mnie, wykonał również usg, pobrał cytologię. Wszystko w porządku. Zapomniałam zapytać tylko o badanie poziomu hormonów, a on też o tym nie wspominał. Czy jednak powinnam je wykonać? Czy mogę wykonać je bez skierowania? i sprawdzić samodzielnie wyniki - jaka jest dopuszczalna norma?
   Jeżeli cykle są regularne i nic nie wskazuje na to, że poziom prolaktyny jest podwyższony, to nie ma wskazań do wykonywania tego badania ani innych badań ponad to, co wykonał pani lekarz. Jeżeli jednak ma pani jakieś wątpliwości co do tego, że stężenie prolaktyny ma pani nieprawidłowe, to radzę wykonać to badanie. Na wyniku badania z laboratorium będzie podany zarówno poziom hormonu jak i zakres normy (zależy od miana).


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl