Hemoroidy

   Masz problemy z siadaniem i czujesz kłucie w okolicy odbytu? A w pracy większość czasu siedzisz? Z powodu nękających Cie zaparć, pojawiają się hemoroidy, które oprócz bolesności sprawiają Ci problemy przy każdym wypróżnianiu. W tym wypadku możesz zastosować tylko i wyłącznie nasiadówki z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. Jeśli hemoroidy nie znikają, a wręcz przeciwnie sprawiają Ci coraz większy ból, krwawią lub swędzą koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem, który zaleci Ci stosowanie odpowiedniego środka. Nie sięgaj samodzielnie po żadne łatwo dostępne bez recepty maści i czopki.

Specjalista odpowiada

Badania prenatalne

   Chciałabym się dowiedzieć jakie są przeciwwskazania do wykonania badań prematalnych? "Wszędzie się słyszy i czyta", że warto robić takie badania, a ja chciałabym przeczytać informacje przeciw tej tezie.
   Badanie prenatalne to badanie materiału genetycznego płodu. Materiał uzyskuje sie drogą punkcji a więc metoda pobrania materiału do badań jest metodą inwazyjną i w związku z tym nie jest wolna od powikłań. Powikłania na szczęście zdarzają się bardzo rzadko ( w około 1%punkcji), dlatego jest to stosunkowa bezpieczna metoda. Najczęstsze powikłania to krwawienia, odpłynięcie płynu owodniowego, zakażenie a więc istnieje ryzyko wcześniejszego ukończenia ciąży. Podstawowe przeciwwskazanie do wykonania tego badania to brak wskazań.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl