Hemoroidy

   Masz problemy z siadaniem i czujesz kłucie w okolicy odbytu? A w pracy większość czasu siedzisz? Z powodu nękających Cie zaparć, pojawiają się hemoroidy, które oprócz bolesności sprawiają Ci problemy przy każdym wypróżnianiu. W tym wypadku możesz zastosować tylko i wyłącznie nasiadówki z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. Jeśli hemoroidy nie znikają, a wręcz przeciwnie sprawiają Ci coraz większy ból, krwawią lub swędzą koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem, który zaleci Ci stosowanie odpowiedniego środka. Nie sięgaj samodzielnie po żadne łatwo dostępne bez recepty maści i czopki.

Specjalista odpowiada

Ciąża a nadciśnienie

   Przygotowuje sie do ciąży. Choruję na nadciśnienie: 140/95, 150/100 a nawet 160/107. W tej chwili raz dziennie zażywam Enarenal 10mg. Co może grozić dziecku przy takim ciśnieniu? I czy można ten lek stosować w ciąży?
   Enarenalu nie można stosować w ciąży. Powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego i powiedzieć o swoich planach. Zostanie Pani ustawiona na innych lekach. Ciąża u kobiety z nadciśnieniem tętniczym jest ciążą wysokiego ryzyka i wymaga szczególnie troskliwej opieki zarówno ginekologa, jak i internisty. Powikłania dla matki i dziecka w dużej mierze zależą od wartości ciśnienia podczas całej ciąży. Do najczęstszych u dziecka należą: hypotrofia (dziecko niedożywione wewnątrzmacicznie), wcześniactwo (wynikające z konieczności wcześniejszego ukończenia ciąży) i wszystkie powikłania z tym związane oraz większe ryzyko niedotlenienia ostrego lub przewlekłego. U matki istnieje zwiększone ryzyko wszystkich tych powikłań naczyniowych, które mogą wystąpić również przed ciążą (wylew, udar) oraz przedwczesnego odklejenia łożyska i powikłań związanych z częstszym wykonywaniem cięć cesarskich. Powikłania powyższe występują rzadko, jeśli pacjentka ma prawidłowe ciśnienie (na lekach) i nie wystąpią inne schorzenia (choroby nerek, cukrzyca).


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl