Hemoroidy

   Masz problemy z siadaniem i czujesz kłucie w okolicy odbytu? A w pracy większość czasu siedzisz? Z powodu nękających Cie zaparć, pojawiają się hemoroidy, które oprócz bolesności sprawiają Ci problemy przy każdym wypróżnianiu. W tym wypadku możesz zastosować tylko i wyłącznie nasiadówki z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. Jeśli hemoroidy nie znikają, a wręcz przeciwnie sprawiają Ci coraz większy ból, krwawią lub swędzą koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem, który zaleci Ci stosowanie odpowiedniego środka. Nie sięgaj samodzielnie po żadne łatwo dostępne bez recepty maści i czopki.

Specjalista odpowiada

Mięśniaki, torbiele itp. a miesiączka

   Czy możliwe jest aby mięśniaki, torbiele itp. zatykały pochwę utrudniając przy tym miesiączkowanie? Jaki mogą mieć wpływ na miesiączkę?
   Nie jest to możliwe. Wpływ mięśniaków na krwawienia miesiączkowe zależy od umiejscowienia mięśniaków (pod śluzówką trzonu macicy, w mięśniu lub pod surowicówką) i tak: może nie być żadnych zaburzeń, mogą występować obfite lub długie i obfite miesiączki. Są różne rodzaje torbieli jajnika. Są takie, których pojawienie się nie jest zależne od wpływu hormonów i wtedy nie ma żadnych zaburzeń miesiączkowania, są też takie, które pojawiają się w wyniku zaburzeń hormonalnych lu same wydzielają hormony. Objawy są więc bardzo zróżnicowane, mogą być nieregularne cykle miesiączkowe, kobieta może przestać miesiączkować, krwawienia mogą być bardzo skąpe lub obfite, długie lub prawidłowe, bolesne lub niebolesne. Jeżeli ma Pani jakiś problem ze swoim zdrowiem do radzę wizytę u lekarza.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl