Hemoroidy

   Masz problemy z siadaniem i czujesz kłucie w okolicy odbytu? A w pracy większość czasu siedzisz? Z powodu nękających Cie zaparć, pojawiają się hemoroidy, które oprócz bolesności sprawiają Ci problemy przy każdym wypróżnianiu. W tym wypadku możesz zastosować tylko i wyłącznie nasiadówki z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. Jeśli hemoroidy nie znikają, a wręcz przeciwnie sprawiają Ci coraz większy ból, krwawią lub swędzą koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem, który zaleci Ci stosowanie odpowiedniego środka. Nie sięgaj samodzielnie po żadne łatwo dostępne bez recepty maści i czopki.

Specjalista odpowiada

Toksoplazmoza

   W zeszłym roku zaszłam w ciążę. Radość moja nie trwała zbyt długo, w ósmym tygodniu płód umarł. Po wyjściu ze szpitala lekarz zalecił mi zrobienie badania na obecność przeciwciał (TOXO IGG i IGM). Współczynnik IGG wyniósł 104,0. Prywatny ginekolog, do którego wtedy chodziłam, powiedział mi jedynie, że przebyłam tę chorobę. Teraz znowu zaszłam w ciążę, ale tym razem zmieniłam lekarza. Kiedy opowiedziałam mu o poprzedniej ciąży i pokazałam wyniki tego badania, był zaskoczony takim wysokim współczynnikiem IGG. Nie leczyłam toksoplazmozy żadnymi lekami, bo poprzedni lekarz nic takiego mi nie zalecił, nie ponawiałam także tego badania, co było moim błęde, ale druga ciąża nie była planowana. Lekarz, do którego teraz chodzę, powiedział, że raczej nie zaleca leczenia tego teraz, gdy jestem w ciąży, ponieważ leki mogłyby spowodować, że dziecko urodzi się z jakimiś wadami. Chciałabym więc wiedzieć, czy będzie to miało jakiś wpływ na tę ciążę i czy może mnie spotkać to samo, co przy poprzedniej ciąży?
   Powinna Pani zgłosić się do poradni specjalistycznej przy szpitalu chorób zakaźnych. Należy wykonać specjalistyczne badania w kierunku toksoplazmozy i dopiero po badaniach będzie wiadomo, czy powinna Pani być leczona, czy nie i co zagraża prawidłowemu rozwojowi dziecka.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl