Hemoroidy

   Masz problemy z siadaniem i czujesz kłucie w okolicy odbytu? A w pracy większość czasu siedzisz? Z powodu nękających Cie zaparć, pojawiają się hemoroidy, które oprócz bolesności sprawiają Ci problemy przy każdym wypróżnianiu. W tym wypadku możesz zastosować tylko i wyłącznie nasiadówki z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. Jeśli hemoroidy nie znikają, a wręcz przeciwnie sprawiają Ci coraz większy ból, krwawią lub swędzą koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem, który zaleci Ci stosowanie odpowiedniego środka. Nie sięgaj samodzielnie po żadne łatwo dostępne bez recepty maści i czopki.

Specjalista odpowiada

Synechia dziecięca

   Dzień dobry! Córka, (wiek 5 lat) ma stwierdzoną synechię. Moje pytanie związane jest z dwoma sposobami rozwiązania problemu, z których w dotychczasowych konsultacjach żaden nie przeważa. Czy lepiej dla dziecka jest zdecydować się na zabieg, czy też próbować użycia np. Ovestin'u. Jeśli maść hormonalna to jak długo można ją stosować?
   Synechia jest to zarośnięcie warg sromowych. Schorzenie to wymaga leczenia. Nie ma leczenia idealnego, wolnego od powikłań i bezwzględnie skutecznego, każda z wymienianych przez Panią metod ma swoje minusy i plusy. Wybór metody zależy od Pani decyzji, radzę więc wyjaśnić wszelkie wątpliwości w rozmowie z lekarzem, który badał córkę.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl