Hemoroidy

   Masz problemy z siadaniem i czujesz kłucie w okolicy odbytu? A w pracy większość czasu siedzisz? Z powodu nękających Cie zaparć, pojawiają się hemoroidy, które oprócz bolesności sprawiają Ci problemy przy każdym wypróżnianiu. W tym wypadku możesz zastosować tylko i wyłącznie nasiadówki z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. Jeśli hemoroidy nie znikają, a wręcz przeciwnie sprawiają Ci coraz większy ból, krwawią lub swędzą koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem, który zaleci Ci stosowanie odpowiedniego środka. Nie sięgaj samodzielnie po żadne łatwo dostępne bez recepty maści i czopki.

Specjalista odpowiada

Zdrowy ojciec

   Chciałabym zapytać, czy przed zajściem w ciążę ważne jest zdrowie ojca; chodzi mi o to, czy przeziębienie, katar mogą negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka poczętego w czasie choroby ojca, czy nie ma to wcale znaczenia? Dziękuję za odpowiedź.
   Plemniki, które wydostają się podczas ejakulacji, produkowane są 3 miesiące wcześniej. A więc stan zdrowia ojca jest ważny, ale z okresu wcześniejszego. Negatywny wpływ na rozwój ciąży może być wtedy, gdy chory mąż zarazi żonę, która jest w pierwszych tygodniach ciąży.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl