Hemoroidy

   Masz problemy z siadaniem i czujesz kłucie w okolicy odbytu? A w pracy większość czasu siedzisz? Z powodu nękających Cie zaparć, pojawiają się hemoroidy, które oprócz bolesności sprawiają Ci problemy przy każdym wypróżnianiu. W tym wypadku możesz zastosować tylko i wyłącznie nasiadówki z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. Jeśli hemoroidy nie znikają, a wręcz przeciwnie sprawiają Ci coraz większy ból, krwawią lub swędzą koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem, który zaleci Ci stosowanie odpowiedniego środka. Nie sięgaj samodzielnie po żadne łatwo dostępne bez recepty maści i czopki.

Specjalista odpowiada

Nolicin w czasie ciąży

   Lekarz prowadzący ciąże zalecił żonie (26 tydzień ciąży) Nocilin w związku ze znaczną ilością bakterii w wymazie. W związku z powyższym pragnę zapytać, czy można bezpiecznie dla dziecka stosować ten lek? Lekarz zalecił stosowanie przez 8 dni (doustnie x 2 i dopochwowo x 1).
   Nolicin jest bardzo skutecznym antybiotykiem, ale raczej nie powinien być stosowany w ciąży. Przeciwwskazania umieszczone są w ulotce leku. Ten problem powinni Państwo przedyskutować z lekarzem prowadzącym.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl