Rozstępy

   Ich pojawieniu się sprzyja szybki przyrost masy ciała. A tak poza tym normalne jest to, że rosnące w Twoim brzuchu maleństwo powoduje rozciąganie się skóry na brzuchu. Także powiększające się piersi są narażone na powstawanie rozstępów. Aby zminimalizować lub zapobiec powstaniu rozstępów, intensywnie masuj skórę brzucha, ud i piersi oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek, już od momentu, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży. W pierwszych miesiącach brzuch nie będzie się bardzo powiększał, tylko lekko się zaokrągli, ale Twoja skóra będąc odpowiednio nawilżona i odżywiona będzie mniej narażona na pojawienie się rozstępów. Możesz w trackie ciąży włączyć także, specjalistyczny krem na rozstępy.

Specjalista odpowiada

Zajscie w ciaze a karmienie

   Czy w 3 tygodniu po porodzie można zajść w ciąże? Karmię piersią regularnie co 2-3 godz. Czy to prawda, że przy tak częstym i regularnym karmieniu płodność wraca około 3 miesiąca?
   W okresie karmienia piersią bywa różnie. Najczęściej tak długo, jak kobieta karmi i nie miesiączkuje, to nie występuje owulacja. Tak jest, co chciałabym jeszcze raz podkreślić, najczęściej - ale nie zawsze. Jeśli nie planuje Pani ciąży, to radzę stosować metodę Billingsa (obserwacji śluzu) lub prezerwatywę lub skonsultować się z ginekologiem w sprawie stosowania którejś z metod antykoncepcyjnych.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl