Rozstępy

   Ich pojawieniu się sprzyja szybki przyrost masy ciała. A tak poza tym normalne jest to, że rosnące w Twoim brzuchu maleństwo powoduje rozciąganie się skóry na brzuchu. Także powiększające się piersi są narażone na powstawanie rozstępów. Aby zminimalizować lub zapobiec powstaniu rozstępów, intensywnie masuj skórę brzucha, ud i piersi oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek, już od momentu, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży. W pierwszych miesiącach brzuch nie będzie się bardzo powiększał, tylko lekko się zaokrągli, ale Twoja skóra będąc odpowiednio nawilżona i odżywiona będzie mniej narażona na pojawienie się rozstępów. Możesz w trackie ciąży włączyć także, specjalistyczny krem na rozstępy.

Specjalista odpowiada

Hormony

   Pani Doktor,co oznacza podwyższony wynik androstendionu(max powinno byc 3,7 a ja mam wynik 3,9).Poza tym mam problemy z przetłuszczającymi włosami,zaczerwienioną cerą.Równierz w bardzo krótkim czasie pojawiła mi się wodna posta cellulitu na udach i mam brzuch jak w ciązy.Najgorsze jest szybko rosnące owłosienie z którym trudno sobie poradzic.Jeżeli chodzi o miesiączke to pojawia sie co 2 miesiące,jest bardzo bolesna i obfita.Czy te wszystkie problemy są powodem tego nieznacznie podwyzszonego androstendionu?Z góry dziekuje za odpowiedz.
   Radzę Pani skonsultować się z endokrynologiem. Należałoby sprawdzić, czy opisane przez Panią objawy nie są związane z zaburzeniami hormonalnymi.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl