Rozstępy

   Ich pojawieniu się sprzyja szybki przyrost masy ciała. A tak poza tym normalne jest to, że rosnące w Twoim brzuchu maleństwo powoduje rozciąganie się skóry na brzuchu. Także powiększające się piersi są narażone na powstawanie rozstępów. Aby zminimalizować lub zapobiec powstaniu rozstępów, intensywnie masuj skórę brzucha, ud i piersi oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek, już od momentu, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży. W pierwszych miesiącach brzuch nie będzie się bardzo powiększał, tylko lekko się zaokrągli, ale Twoja skóra będąc odpowiednio nawilżona i odżywiona będzie mniej narażona na pojawienie się rozstępów. Możesz w trackie ciąży włączyć także, specjalistyczny krem na rozstępy.

Specjalista odpowiada

Jak obliczyć termin porodu?

   Jak oblicza się termin porodu? Mam 7 terminów i nie wiem, w który wierzyć: za każdym razem przy robionym USG wychodzi mi inny termin! Jak to możliwe?
   Termin porodu najczęściej wylicza się z daty ostatniej miesiączki: data ostatniej miesiączki plus 7 dni odjąć 3 miesiące i dodać rok. W przypadku nieregularnych cykli wprowadza się poprawki. Dla oceny wieku ciążowego miarodajne są jedynie badania USG wykonane w pierwszych tygodniach ciąży. Podczas badania USG ocenia się wielkość dziecka i opisuje, że średnia wielkość jest taka jak w ...tygodniu ciąży +- 1 do 2 tygodni (w zależności od wielkości ciąży). Wydaje mi się, że Pani wątpliwości wynikają ze złej interpretacji wyniku badania USG. Wymiary i wielkość dziecka, które urodzi się z masą 4000 g będą dużo większe niż tego, którego masa urodzeniowa wyniesie 2500 g, mimo, że jedno i drugie dziecko urodzi się w tym samym tygodniu ciąży.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl