Rozstępy

   Ich pojawieniu się sprzyja szybki przyrost masy ciała. A tak poza tym normalne jest to, że rosnące w Twoim brzuchu maleństwo powoduje rozciąganie się skóry na brzuchu. Także powiększające się piersi są narażone na powstawanie rozstępów. Aby zminimalizować lub zapobiec powstaniu rozstępów, intensywnie masuj skórę brzucha, ud i piersi oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek, już od momentu, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży. W pierwszych miesiącach brzuch nie będzie się bardzo powiększał, tylko lekko się zaokrągli, ale Twoja skóra będąc odpowiednio nawilżona i odżywiona będzie mniej narażona na pojawienie się rozstępów. Możesz w trackie ciąży włączyć także, specjalistyczny krem na rozstępy.

Specjalista odpowiada

Wizyty u ginekologa

   Czy będąc w ciąży przy każdej wizycie u ginekologa powinnam być badana przez pochwę czy nie ma takiej konieczności? Jestem w 4-tym miesiącu ciąży i moje 2 ostatnie wizyty polegały na ogólnym wywiadzie, sprawdzeniu tętna dziecka przy pomocy aparatu oraz zmierzeniu ciśnienia. Moje drugie pytanie dotyczy badania USG, kiedy powinnam je zrobić po raz pierszy? Moja ciąża przebiega bez komplikacji i ogólnie czuję się dobrze, ale jak każda przyszła mama chciałabym wiedzieć, że z dzieckiem jest wszystko w porządku. Ja od swojego lekarza dostanę skierowanie na USG w 20. tygoniu ciąży.
   Według rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego badanie we wziernikach oraz badanie ginekologiczne, a potem położnicze powinny być wykonywane na każdej wizycie u lekarza. Standard ultrasonograficznego badania położniczego obejmuje wykonanie trzech badań przesiewowych: pomiędzy 11. a 14. tygodniem, około 20. tygodnia oraz po 30. tygodniu ciąży. Jeżeli zachodzi potrzeba - częściej.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl