Rozstępy

   Ich pojawieniu się sprzyja szybki przyrost masy ciała. A tak poza tym normalne jest to, że rosnące w Twoim brzuchu maleństwo powoduje rozciąganie się skóry na brzuchu. Także powiększające się piersi są narażone na powstawanie rozstępów. Aby zminimalizować lub zapobiec powstaniu rozstępów, intensywnie masuj skórę brzucha, ud i piersi oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek, już od momentu, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży. W pierwszych miesiącach brzuch nie będzie się bardzo powiększał, tylko lekko się zaokrągli, ale Twoja skóra będąc odpowiednio nawilżona i odżywiona będzie mniej narażona na pojawienie się rozstępów. Możesz w trackie ciąży włączyć także, specjalistyczny krem na rozstępy.

Specjalista odpowiada

Badanie HSG

   Razem z mężem od roku staramy się zajść w ciążę. Teraz czeka mnie badanie HSG. Na czym polega to badanie, czy jest bolesne i w jakich warunkach ono się obywa?
   Badanie HSG polega na podaniu kontrastu radiologicznego przez szyjkę macicy do jamy macicy. Badanie wykonywane jest w Pracowni RTG, obraz rejestrowany jest na ekranie aparatu, dodatkowo wykonywane są zdjęcia. Badanie umożliwia ocenę jamy macicy (czy ma prawidłowy kształt, czy są wady rozwojowe lub inne nieprawidłowości ją zniekształcające) oraz drożności jajowodów. Badanie zwykle wykonywane jest po podaniu środka przeciwbólowego. O wszelkie interesujace Pania szczegóły dotyczące zagadnień technicznych powinna Pani zapytać tam, gdzie będzie to badanie wykonywane ze względu na istniejące różnice pomiędzy poszczególnymi ośrodkami.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl