Rozstępy

   Ich pojawieniu się sprzyja szybki przyrost masy ciała. A tak poza tym normalne jest to, że rosnące w Twoim brzuchu maleństwo powoduje rozciąganie się skóry na brzuchu. Także powiększające się piersi są narażone na powstawanie rozstępów. Aby zminimalizować lub zapobiec powstaniu rozstępów, intensywnie masuj skórę brzucha, ud i piersi oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek, już od momentu, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży. W pierwszych miesiącach brzuch nie będzie się bardzo powiększał, tylko lekko się zaokrągli, ale Twoja skóra będąc odpowiednio nawilżona i odżywiona będzie mniej narażona na pojawienie się rozstępów. Możesz w trackie ciąży włączyć także, specjalistyczny krem na rozstępy.

Specjalista odpowiada

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża

   Mam 26 lat, brałam tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21 przez 6 lat i właśnie je odstawiłam. Słyszałam, że trzeba odczekać jakiś czas, żeby oczyścić swój organizm i bezpiecznie zajść w ciąże. Czy to prawda? Czy oprócz kwasu foliowego należy brać inne witaminy? Jakie badania należy wykonać? Byłam z tymi pytaniami u ginekologa, ale nie jestem zadowolona z wizyty.
   Bezpośrednio po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych można zachodzić w ciążę. Nie zawsze jednak w pierwszych cyklach po odstawieniu zajście w ciążę jest możliwe i nie trzeba tym się przejmować. Zwykle cykle owulacyjne pojawiają się w ciągu kilku miesięcy. Zaleca się stosowanie kwasu foliowego w okresie okołokoncepcyjnym, ponieważ zmniejsza to ryzyko wad u dziecka. Przyjmowanie witamin nie jest konieczne, o ile jest prawidłowa ich podaż w diecie. Jeżeli jest Pani zdrowa i nie chorowała Pani na jakieś poważniejsze choroby, to nie trzeba wykonywać przed ciążą żadnych badań. Jeżeli nie to należy wykonać badania w zależności od istniejącego lub przebytego schorzenia.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl