Rozstępy

   Ich pojawieniu się sprzyja szybki przyrost masy ciała. A tak poza tym normalne jest to, że rosnące w Twoim brzuchu maleństwo powoduje rozciąganie się skóry na brzuchu. Także powiększające się piersi są narażone na powstawanie rozstępów. Aby zminimalizować lub zapobiec powstaniu rozstępów, intensywnie masuj skórę brzucha, ud i piersi oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek, już od momentu, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży. W pierwszych miesiącach brzuch nie będzie się bardzo powiększał, tylko lekko się zaokrągli, ale Twoja skóra będąc odpowiednio nawilżona i odżywiona będzie mniej narażona na pojawienie się rozstępów. Możesz w trackie ciąży włączyć także, specjalistyczny krem na rozstępy.

Specjalista odpowiada

Problemy z jajnikami

   Stwierdzono u mnie zapalenie jajników. Jednak od dłuższego czasu nie pomagają żadne antybiotyki. Byłam nawet w szpitalu na leczeniu dożylnym. Podczas badania końcowego lekarz powiedział, że miałam małą torbiel, ale z tego, co zrozumiałam, usunął ją ręcznie (czy to w ogóle możliwe? Badanie bardzo bolało). Niestety, bóle nie zniknęły, tylko najwyżej czasem słabną. Może to nie jest zwykłe zapalenie? Może to PCOS? Co Pani otym sądzi? Dodam tylko, że wcześniejsze badania USG nie mówiły o żadnych torbielach, miałam za to stany zapalne jajników i jeden z nich był większy od drugiego.
   1. Jajniki policystyczne nie są przyczyną dolegliwości bólowych. 2. W jajnikach często tworzą się małe torbiele, które samoistnie znikają (wchłaniają się lub pękają). Nie mają one najczęściej znaczenia klinicznego. 3. Przyczyn dolegliwości bólowych brzucha jest wiele, nie tylko jest to zapalenie przydatków, i nie tylko przyczyną są schorzenia narządów płciowych. 4. Swoje wątpliwości i problemy zdrowotne może Pani wyjaśnić jedynie z lekarzem, który Panią badał.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl