Upławy

   Jeśli zauważysz na bieliźnie nadmiar wydzieliny z pochwy o jednolitej i kremowej konsystencji, nie martw się, gdyż jest czynnik fizjologiczny w okresie ciąży. Natomiast wydzielina z grudkami może świadczyć o zakażeniu grzybiczym. W okresie ciąży, gdy Twoja odporność jest obniżona jesteś szczególnie narażona na zakażenia grzybicze dróg rodnych. Na wizycie u ginekologa z pewnością zauważy on tą wydzielinę podczas wykonywania badania manualnego. Jeżeli będziesz dodatkowo odczuwać na codzień swędzenie, pieczenie, lekarz może Ci zalecić stosowanie odpowiednich dla kobiet w ciąży środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych w postaci czopków, przepisanych na receptę.

Specjalista odpowiada

Pies a ciąża

   Chcę w najbliższym czasie zajść w ciąże, w domu mam czteroletniego labradora, czy konieczne są badania wykrywające u mnie choroby odzwierzęce? Dodam, że pies jest pod stałą opieką weterynaryjną. Jeśli muszę zrobić badania, to proszę podpowiedzieć jakie. Chcę pójść na wizytę do ginekologa już z wynikami ewentualnych badań. Generalnie jestem zdrowa, ostatnio badania krwi robiłam latem i były bardzo dobre, wręcz podręcznikowe.
   Dobrze jest wykonać badania w kierunku chorób odzwierzęcych. Posiadanie psa nie ma tu nic do rzeczy. Podstawowym badaniem jest badanie w kierunku toksoplazmozy, cytomegalii, różyczki i ocena przeciwciał w klasie IgG i IgM. Najlepiej jednak, aby wykonała Pani badania po konsultacji z lekarzem. Może po rozmowie z Panią zaproponuje wykonanie innych badań lub stwierdzi, na przykład, że badania w kierunku różyczki nie są potrzebne, ponieważ była Pani szczepiona lub chorowała na te chorobę.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl