Upławy

   Jeśli zauważysz na bieliźnie nadmiar wydzieliny z pochwy o jednolitej i kremowej konsystencji, nie martw się, gdyż jest czynnik fizjologiczny w okresie ciąży. Natomiast wydzielina z grudkami może świadczyć o zakażeniu grzybiczym. W okresie ciąży, gdy Twoja odporność jest obniżona jesteś szczególnie narażona na zakażenia grzybicze dróg rodnych. Na wizycie u ginekologa z pewnością zauważy on tą wydzielinę podczas wykonywania badania manualnego. Jeżeli będziesz dodatkowo odczuwać na codzień swędzenie, pieczenie, lekarz może Ci zalecić stosowanie odpowiednich dla kobiet w ciąży środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych w postaci czopków, przepisanych na receptę.

Specjalista odpowiada

Nadżerka a ciąża

   Dzień dobry, Czy wypalanie nadżerki przed urodzeniem pierwszego dziecka może utrudniać zajście w ciążę lub stwarzać jakieś komplikacje w trakcie ciąży i przy porodzie?
   Na pytanie nie można dać jednoznacznej odpowiedzi. Po elektrokoagulacji nadżerki bywa różnie, czasami łatwiej, a czasami trudniej jest zajść w ciążę. Podobnie jest z komplikacjami. Obecność nadżerki stwarza większe ryzyko wystąpienia krwawień i stanów zapalnych, z drugiej jednak strony elektrokoagulacja może spowodować powstanie blizn i kłopoty z rozwieraniem się szyjki macicy podczas porodu.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl