Upławy

   Jeśli zauważysz na bieliźnie nadmiar wydzieliny z pochwy o jednolitej i kremowej konsystencji, nie martw się, gdyż jest czynnik fizjologiczny w okresie ciąży. Natomiast wydzielina z grudkami może świadczyć o zakażeniu grzybiczym. W okresie ciąży, gdy Twoja odporność jest obniżona jesteś szczególnie narażona na zakażenia grzybicze dróg rodnych. Na wizycie u ginekologa z pewnością zauważy on tą wydzielinę podczas wykonywania badania manualnego. Jeżeli będziesz dodatkowo odczuwać na codzień swędzenie, pieczenie, lekarz może Ci zalecić stosowanie odpowiednich dla kobiet w ciąży środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych w postaci czopków, przepisanych na receptę.

Specjalista odpowiada

Palenie w ciązy

   Mam pytanie. Jestem w 3. miesiącu ciąży i palę. Lekarz powiedział mi, że powinnam rzucić palenie jak najszybciej, ale mam watpliwości, ponieważ koleżanka rzuciła i jej dziecko ma zaburzenia w oddychaniu. Prosze o pomoc P.S I prosze o podanie książek albo jakiegoś czasopisma na temat ciąży
   Pewna jestem, że zaburzenia oddychania u dziecka koleżanki nie wynikają z tego, że rzuciła palenie. We wdychanym dymie papierosowym znajduje się bardzo wiele substancji działających toksycznie na ROZWIJAJĄCY się organizm i mogących ten rozwój zaburzyć. Im wcześniej przestanie Pani palić, tym lepiej dla dziecka. Na temat ciąży znajdzie Pani na pewno publikacje w księgarni lub bibliotece. W poradni dla kobiet tez na pewno dostępne są broszury na ten temat.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl