Upławy

   Jeśli zauważysz na bieliźnie nadmiar wydzieliny z pochwy o jednolitej i kremowej konsystencji, nie martw się, gdyż jest czynnik fizjologiczny w okresie ciąży. Natomiast wydzielina z grudkami może świadczyć o zakażeniu grzybiczym. W okresie ciąży, gdy Twoja odporność jest obniżona jesteś szczególnie narażona na zakażenia grzybicze dróg rodnych. Na wizycie u ginekologa z pewnością zauważy on tą wydzielinę podczas wykonywania badania manualnego. Jeżeli będziesz dodatkowo odczuwać na codzień swędzenie, pieczenie, lekarz może Ci zalecić stosowanie odpowiednich dla kobiet w ciąży środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych w postaci czopków, przepisanych na receptę.

Specjalista odpowiada

Ciąża a półpasiec

   Właśnie dowiedziałam się, że jestem w trzecim tygodniu ciąży. Tydzień temu lekarza stwierdził, że mam półpaśca. Ponieważ nie byłam pewna w 100 proc., że jestem w ciąży, czy nie, lekarz na wszelki wypadek nie przepisał mi żadnych leków, oprócz pudrodermu do smarowania. Czy ta choroba ma wpływ na płód? Czy powinnam brać jakieś leki dodatkowe?
   Półpasiec jest choroba wirusową. Wirus ten, o ile przedostanie się do krwi i do zarodka, ma niekorzystny wpływ na rozwój ciąży. We wczesnej ciąży może spowodować, że ciąża przestanie się rozwijać. Czy jednak dojdzie do zakażenia zarodka jest nie do przewidzenia i w żaden sposób nie można tego przewidzieć, ani temu zapobiec. Jedyne, co należy zrobić, to pozostawać pod ścisłą kontrolą lekarza i przeprowadzać zalecane przez niego badania.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl