Upławy

   Jeśli zauważysz na bieliźnie nadmiar wydzieliny z pochwy o jednolitej i kremowej konsystencji, nie martw się, gdyż jest czynnik fizjologiczny w okresie ciąży. Natomiast wydzielina z grudkami może świadczyć o zakażeniu grzybiczym. W okresie ciąży, gdy Twoja odporność jest obniżona jesteś szczególnie narażona na zakażenia grzybicze dróg rodnych. Na wizycie u ginekologa z pewnością zauważy on tą wydzielinę podczas wykonywania badania manualnego. Jeżeli będziesz dodatkowo odczuwać na codzień swędzenie, pieczenie, lekarz może Ci zalecić stosowanie odpowiednich dla kobiet w ciąży środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych w postaci czopków, przepisanych na receptę.

Specjalista odpowiada

Wizyta z narzeczonym u ginekologa

   Byłam już kilka razy sama u ginekologa na badaniu kontrolnym, ale odkąd mam chłopaka, wolałabym chodzic z nim, ponieważ czułabym się pewniej i ktoś zawsze mógłby nieco odwrócic moją uwagę, bo to badanie mnie bardzo stresuje. Mój narzeczony nie ma nic przeciwko temu. Przed kolejną wizytą myślałam, że będzie to możliwe, ponieważ mam prawo żeby mi towarzyszyła bliska osoba, w końcu to nie jest operacja. Gdy już byliśmy u lekarza, on powiedział nam, że narzeczony musi ć, czy mój narzeczony ma prawo być przy mnie podczas badania, czy lekarz może wyprosić go z gabinetu?
   Lekarz prawdopodobnie nie chciał, aby narzeczony był przy badaniu, żeby Pani nie krępować. Jeśli Wyraźnie Pani powie, że życzy sobie obecności narzeczonego podczas badania, to lekarz się zgodzi.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl