Upławy

   Jeśli zauważysz na bieliźnie nadmiar wydzieliny z pochwy o jednolitej i kremowej konsystencji, nie martw się, gdyż jest czynnik fizjologiczny w okresie ciąży. Natomiast wydzielina z grudkami może świadczyć o zakażeniu grzybiczym. W okresie ciąży, gdy Twoja odporność jest obniżona jesteś szczególnie narażona na zakażenia grzybicze dróg rodnych. Na wizycie u ginekologa z pewnością zauważy on tą wydzielinę podczas wykonywania badania manualnego. Jeżeli będziesz dodatkowo odczuwać na codzień swędzenie, pieczenie, lekarz może Ci zalecić stosowanie odpowiednich dla kobiet w ciąży środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych w postaci czopków, przepisanych na receptę.

Specjalista odpowiada

Bolesna miesiączka

   Od pewnego czasu bardzo bolesnie miesiączkuję. Mam miesiączkę od trzech lat i nigdy wcześniej tak tego nie znosiłam. Żadne tabletki mi nie pomagają. Ostatnio nawet zaczęłam brać Ketonal, ale nawet to nie działa. Czy to normalne? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
   Czasami, zwłaszcza u młodych dziewcząt, miesiączki są bardzo bolesne, niekiedy nawet mogą stanowić przyczynę omdleń. Należy znaleźć jakiś sposób radzenia sobie z tym. Ginekolog na pewno pomoże w doborze odpowiednich środków przeciwbólowych.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl