Upławy

   Jeśli zauważysz na bieliźnie nadmiar wydzieliny z pochwy o jednolitej i kremowej konsystencji, nie martw się, gdyż jest czynnik fizjologiczny w okresie ciąży. Natomiast wydzielina z grudkami może świadczyć o zakażeniu grzybiczym. W okresie ciąży, gdy Twoja odporność jest obniżona jesteś szczególnie narażona na zakażenia grzybicze dróg rodnych. Na wizycie u ginekologa z pewnością zauważy on tą wydzielinę podczas wykonywania badania manualnego. Jeżeli będziesz dodatkowo odczuwać na codzień swędzenie, pieczenie, lekarz może Ci zalecić stosowanie odpowiednich dla kobiet w ciąży środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych w postaci czopków, przepisanych na receptę.

Specjalista odpowiada

Ciąża tuż po odstawieniu pigułek

   Po miesiącu od odstawienia nie dostałam pierwszej planowej miesiączki (parodniowe opóźnienie), i możliwe jest że mogłam zajść w ciążę. Chciałabym się dowiedzieć, jakie może być ryzyko powikłań z racji tak krótkiej przerwy między przyjmowaniem pigułek i tak szybkiego po tym zajścia w ciążę. Słyszałam o ciąży mnogiej, ale czy istnieją jeszcze inne komplikacje?
   Po odstawieni tabletek antykoncepcyjnych może być różnie. Zależy to trochę od Pani naturalnej płodności. Najczęściej przyczyną opóźnienia w wystąpieniu miesiączki jest nie ciąża, ale przystosowywanie się Pani organizmu do stanu nie przyjmowania tabletek. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych nie ma wpływu na przebieg ciąży. Czasami nawet podaje się te preparaty u kobiet, które chca zajść w ciążę, jako przygotowanie do leczenia - stymulacji owulacji.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl