Upławy

   Jeśli zauważysz na bieliźnie nadmiar wydzieliny z pochwy o jednolitej i kremowej konsystencji, nie martw się, gdyż jest czynnik fizjologiczny w okresie ciąży. Natomiast wydzielina z grudkami może świadczyć o zakażeniu grzybiczym. W okresie ciąży, gdy Twoja odporność jest obniżona jesteś szczególnie narażona na zakażenia grzybicze dróg rodnych. Na wizycie u ginekologa z pewnością zauważy on tą wydzielinę podczas wykonywania badania manualnego. Jeżeli będziesz dodatkowo odczuwać na codzień swędzenie, pieczenie, lekarz może Ci zalecić stosowanie odpowiednich dla kobiet w ciąży środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych w postaci czopków, przepisanych na receptę.

Specjalista odpowiada

Przerwy w antykoncepcji

   Już piaty rok stosuję antykoncepcję hormonalną. Mój lekarz mówi mi, że jeśli nie ma potrzeby, to nie muszę robić przerwy w przyjmowaniu pigułek. Ale czy po tak długim stosowaniu hormonów, bez przerwy, będę mogła bez problemu zajść w ciązę, gdy już się na to zdecyduję?
   Obecnie dostępne preparaty antykoncepcyjne nie wymagają, o ile nie ma ku temu powodów, robienia przerw i nie mają wpływu na płodność, bez względu na to, jak długo się je stosuje i czy robi się przerwy.


 Przygotowania do ciąży
Ciąża
Anemia w ciąży
Bezsenność w ciąży
Bóle głowy
Bóle kręgosłupa
Hemoroidy
Mdłości i wymioty w ciąży
Obrzęki w ciąży
Rozstępy
Skurcze w ciąży
Upławy
Wzdęcia
Zapalenie pęcherza
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Żylaki
Odzież ciążowa


2010 www.ciaza.info.pl